Kroužek florbalu - Elévové

Kategorie elévové je určena pro děti od ročníku narození 2018 do 2013.

Našim cílem není vychovat z dětí špičkové sportovce, ale vypěstovat u nich zdravý vztah ke sportu a k ostatním dětem navzájem.

Kroužek je určen pro kluky i holky.

Kdy jsou tréninky, jak a do jakého družstva mám dítě přihlásit?

Kategorie Ročníky Místo Čas
Elévové 2018-2013 Tělocvična Gymnázia pondělí 17:00

První schůzka proběhne v pondělí 18. září v 17:00 v Tělocvičně Gymnázia. Můžete přijít i kdykoli později během roku na začátek tréninku, případně zavolat trenérovi (David Kovář 602 661 023).

Co budou dělat vaše děti na kroužku florbalu?

Každá výuková jednotka se skládá ze 3 přibližně stejně dlouhých bloků:

Trénink florbalových dovedností

Děti by se na měli kroužku něco nového naučit. U nás se naučí základní florbalové dovodenosti. Od znalosti pravidel, přes techniku vedení míčku, přihrávky, zachycení přihrávky, střelbu atd.

Všeobecné pohybové dovednosti

Rozvoj pohybových dovedností a fyzické zdatnosti je pro děti dobré nejen při florbalu, ale ocení ho i obecně v životě. Pravidelně součástí každého tréninku je dětmi oblíbená "opičí dráha", která tento rozvoj zábavnou formou podporuje.

Všichni účastníci našich kurzů umí kotoul vpřed a většina i kotoul vzad, což kupodivu zdaleka není standardem.

Hra a odpočinek

Důležitou součástí našich kroužků je i hra skupinových dětských her např. na honěnou, rybičky-rybičky, vybíjená apod. Při těchto hrách dochází k rozvoji sociálních dovedností dětí a prohlubování vazeb v kolektivu. Myslíme si, že kroužek by neměl být další hodinou tělocviku, ale měl by hlavně děti bavit, aby si ke sportu vybudovaly pozitivní vztah.

Může si moje dítě florbal nezávazně vyzkoušet?

Ano může. Rodiče mohou během prvního měsíce trénování kdykoliv svou ratolest odhlásit a nezaplatí ani korunu. Také se můžete přijít na kterýkoliv trénink jen podívat.

Jak je to s florbalovým vybavením?

Nováčkům florbalovou hůl nebo florbalovou výstroj zapůjčíme. Po několika týdnech doporučujeme florbalku zakoupit. Rádi pomůžeme vybrat tu správnou a případně zajistit nákup se slevou. U hole je nesmírně důležité dobře vybrat délku a tvrdost, nedoporučujeme nakupovat bez naší konzultace. V případě nákupu přes Orel Telč je možné získat slevu.

Účastní se žákyně/žáci nějaké soutěže?

Kroužek NENÍ příhlášen do žádné oficiální ligové soutěže, nicméně s několika spřátelenými kluby z okolí pořádáme miniligu (viz informace z předchozího ročníku zde). Účastníci, kteří mají zájem, mohou 5-6x během sezóny hrát na malém jednodenním turnaji.

Kolik je členský příspěvek?

Příspěvek činí 600 Kč na rok za dítě.

V rámci tohoto příspěvku je i kvalitní úrazové pojištění.

trenér Zdeněk Kovář tel: 603 494 660 E-mail  kovarz@centrum.cz