Elévové jeli změřit síly do Jaroměřic

27. 4. 2022

Poslední dobou se mnoho turnajů ve florbalu pro malé hráče v našem regionu nekoná. Také proto florbalisté Orla Telč z kategorie elévů přijali pozvání z Jaroměřic nad Rokytnou, aby přijeli na jejich trénink a sehráli zde vzájemné přátelské utkání. Telčský tým reprezentovali Štěpán Adam, Jan Hložek, Tomáš Jančar, Matouš Jiráček, Viktor Kloiber, Ota Kovář, Patrik Porochnavec a Dominik Poukar. Branku jistil Prokop Kovář.

V prvním dvacetiminutovém zápase se oba týmy spíš oťukávali a ze soupeře měli respekt. Díky chybám jaroměřického brankáře se nám podařilo dostat do vedení 2:0, ale získanou převahu jsme nevyužili. Domácím se podařilo dotáhnout a zápas skončil remízou 3:3. Aby si oba týmy mohli oddechnout následovali samostatné nájezdy. Zde jednoznačně střelecky dominovala Telč a ani gólman Prokop Kovář nedal soupeři mnoho šancí. Výsledek 7:3 mluví jasně.

Následně pokračovalo odvetné utkání. Domácí vyměnili brankaře a našim už se nedařilo tolik gólově prosazovat. Hrálo se hodně defenzivně. Nakonec po dvaceti minutách uhráli Jaroměřice zasloužené vítězství 4:2. Nejlepším střelcem za Telč byl Tomáš Jančar.

Na závěr si domácí trenéři připravili příjemné překvapení, když všem dětem rozdali čokoládové medaile. Domů jsme odjížděli spokojení a věříme, že se do Jaroměřic ještě někdy vypravíme.

Účastníci přáteláku v Jaroměřicích


Categories: Událo se, Sport