Rekordní Roštejnské stráně

9. 10. 2017

Sobotní ráno 7. října bylo sice chladné a vlhké, ale vycházející slunce slibovalo, že dnešní den se bude běhat dobře. Během dne se ještě několikrát schovalo a celé dopoledne vál studený vítr, ale k radosti běžců a hlavně pořadatelů tento den významně nezapršelo. Přes tuto nepřízeň počasí padl nový rekord v počtu účastníků.

Nové okruhy s dominantní kilometrovou tratí, která vedla až téměř na vrchol Studnického kopce si nakonec běžci pochvalovali. Závody byly sice náročné, ale o to zajímavější a čest všem běžcům, kteří se s tratí dokázali poprat a vydrželi až do cíle.

Na start se postavilo 131 běžců, z řad dětí a mládeže jich bylo 79. Oproti předchozímu roku tedy o 30 běžců více. Nejpočetnější výprava dorazila do do Telče jako obvykle z Vyškova (23 závodníků) letos těsně následovaná 22 atlety z Třeště. Z Telče si přišlo zasportovat 17 běžců:

Ota Kovář 10. místo v kategorii Benjamínci

Lukáš Bloudíček 11. místo v kategorii Benjamínci

Jakub Bloudíček 13. místo v kategorii Benjamínci

Kateřina Adámková 15. místo v kategorii Benjamínci

Anežka Kadlecová 6. místo v kategorii Atletická školka - holky

Václav Adámek 5. místo v kategorii Atletická školka - kluci

Prokop Kovář 7. místo v kategorii Atletická školka - kluci

Magdaléna Jarlímková 5. místo v kategorii Přípravka - holky

Patrik Jarolímek 7. místo v kategorii Přípravka - kluci

Václav Vítů 2. místo v kategorii Nejmladší žáci

Prokop Kadlec 2. místo v kategorii Mladší žáci

Štěpán Kuhn 4. místo v kategorii Mladší žáci

Anežka Langhammerová 1. místo v kategorii Ženy A

Josef Vítů 5. místo v kategorii Muži A

Karel Kuchler 1. místo v kategorii Muži E

Nikola Jarolímková 5. místo v kategorii Lidový běh - ženy

David Jarolímek 8. místo v kategorii Lidový běh - muži

Kompletní výsledky najdete na stránkách http://www.oreltelc.cz/Rostejnske_strane.

Categories Událo se, Sport

Orel bodoval na Gladiator race

15. 9. 2017

Čtveřice extrémních běžců vyrazila v sobotu 2. září na Gladiator race v Josefově, aby zde opět reprezentovala Orel Telč. A ani tentokrát se mezi 1200 účastníky nejen z České republiky neztratili a v kategorii čtyřčlenné týmy doběhli třetí mezi 40 týmy. Martin Petrů, Jan Ondráček, Martin Tupý a Jiří Kovář zdolali v čase 1 hodina 36 minut trať dlouhou 8 km s 32 obtížnými překážkami. Jak poznamenal poslední jmenovaný: „Oproti jarnímu běhu v Milovicích byl tento opravdu zabíračka. O to víc třetí místo potěší.“ A Martin Tupý to doplnil "Asi kilometr před cílem na překážce 27 mě chytla křeč do nohy, což tým zpomalilo, ale vliv na výsledek to nemělo. Proudy řeky Labe a Metuje, přes které vedl závod několikrát, nás nestrhly a Josefov jsme dobyli."

Orel team Telč pózuje s medailemi

Categories Událo se, Sport

Orel na Gladiátor Race

15. 5. 2017

V neděli 7. května se na tankodromu v Milovicích běžel extrémní překážkový závod Gladiátor Race. Tentokrát i s telčskou účastí. Na Jirku Kováře, Honzu Ondráčka, Martina Petrů a Martina Tupého čekala 8 km trať s 25ti náročnými překážkami a spoustou bláta. Mezi 619 účastníky nejen z ČR se ale neztratili. V kategorii Tým nastoupili společně za Orel Telč a skončili na 3. místě z 38 týmů. Po závodě ho Martin Tupý okomentoval: „Běželi jsme hlavně pro diváky, ale pak mě to 3. místo překvapilo. Vědět, že na druhé máme jen minutu ztrátu, tak bychom zabrali víc.“ a Jirka k tomu dodal „Nikdy bych neřekl, jak je při plazení pod tankem málo místa“.

Radost po doběhu Gladiator Race v Milovicích

Categories Událo se, Sport

Na posledním Pinci bylo živo

28. 3. 2017

Poslední zimní Pinec v orlovně byl letos opravdu na poslední zimní den. A byl o něj zájem. Na dvou soutěžních stolech bylo plno, 14 účastníků. A na „dětském“ stole se střídala jen o něco menší skupinka dětí. Radost máme i z toho, že na chvilku přišli na turnaj i náš pan děkan s kaplanem. A nenechali se dlouho pobízet, vzali pálky a zahráli si jedno vzájemné utkání.

Po dvou vítězstvích se nemohl účastnit suverén Láďa Šaman z Brtnice, dal tedy šanci na úspěch dalším. Bohužel pro Telč, hozenou rukavici nejlépe dovedl zvednout Pavel Nováček a první místo si odvezl do Dačic. Další místa už ale patřila místním. Na druhém se umístil Václav Krmíček, na třetím Martin Tupý a na čtvrtém Jakub Kadlec. Nejdůležitější ale je, že se Pinec líbil a dá-li Pán Bůh na podzim se zase sejdeme s pálkou v ruce v orlovně.

Fotografie z březnového pince najdete v albu
Trojice nejlepších hráčů na turnaji

Categories Událo se, Sport

Mladí florbalisté vystrkují růžky

23. 3. 2017

V sobotu 18. března vyslali florbalisté z Orla na turnaj v Měříně hned 2 družstva, aby se zde utkala s dalšími 5 týmy z celé Vysočiny. Telč A po vítězstvích 6:1 s Velkou Bíteší a 5:0 s Kněžicemi a remíze s domácím Měřínem bezpečně postoupila z prvního místa ve skupině. Týmu Telč B po zavání s druhým domácím týmem nezbývalo, než zabojovat v druhém zápase. Podařilo se a po těsném vítězství 1:0 nad Okříšky uhájil postup ze skupiny z druhého místa.

V prvním semifinále bylo derby dvou telčských týmů, ve kterém ukázal svou herní převahu tým Telč A a vítězstvím 3:0 si připravil cestu do finále. Telči B nezbývalo, než se pokusit bojovat o bronzovou příčku s domácím týmem děvčat z Měřína. Po krásném zápase ale telčští o jeden gól podlehli. Telč B hrála ve složení gólman Libor Nosek, Ludmila Krejčová, Eliška Truhlářová, Martina Šalandová, Pavla Přibylová, Radek Trojan a Jiří Líbal.

Finálové želízko v ohni nezklamalo. V zápase s Kněžicemi uhráli přesně opačný výsledek co tým B. Za vítězství 2:1 dostali právem zlatou medaili na krk. Nelepším střelcem turnaje byl vyhlášen náš Adam Jirásek s 9 vstřelenými góly. Tým A hrál ve složení gólman Ondřej Kučera, Michal Kovář, Štěpán Kuhn, Adam Jirásek, Jiří Tomandl a Pavla Přibylová. Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ve fotoalbu nebo na facebooku.

Categories Událo se, Sport

Měřínský přátelák

22. 2. 2017

Orelští florbalisté jeli v sobotu 18. února sbírat zkušenosti na přátelský turnaj do Měřína, kde se utkali s domácím týmem a mužstvem z Velké Bíteše. Bohužel jsme nedokázali porazit ani jeden z nich a po prohrách 2:3 s Velkou Bíteší a 4:6 s Měřínem jsme si odvezli třetí místo.

O post nejlepšího střelce se podělili Adam Jirásek a Jiří Kovář, kteří vstřelili svorně po 3 gólech. Dále nás reprezentovali Eliška Truhlářová, Pavla Přibylová, Prokop Kadlec a branku hájil Ondřej Kučera.

Categories Událo se, Sport

Orel hrál florbal i na Silvestra

12. 1. 2017

Na Silvestra vyslyšeli starší žáci pozvání na florbalový turnaj patera Štrajta. Sešlo se zde 6 týmů, které věkově reprezentanty telčského Orla jednoznačně převyšovali. Ve skupině po jednom vítězství s Brtnicí a jedné prohře s Horní Cerekví se ve čtvrtfinále potkali s týmem Flordragons Třešť. Ten dokázali těsně porazit. Bohužel v dalších zápasech už se našim hráčům nepodařilo brankově prosadit a po dvou dalších prohrách vybojovali čtvrté místo.

Celkové umístění:

1. Lamy - Nevcehle
2. Orel Třešť
3. Vedle - Horní Cerekev
4. Orel Telč
5. Flordragons Třešť
6. Brtnice - Střížov

Fotka týmu u branky

Categories Událo se, Sport

První letošní pinec za námi

29. 12. 2016

Letošní první “Pinec v orlovně” byl nakonec plně obsazen. Celkem 14 žen, mužů i dětí strávilo nedělní odpoledne při hře stolního tenisu. Vítězem turnaje se stala Dana Hemzová z Nevcehle, která se svou vytrvalou obrannou hrou stala v podstatě nedobytnou tvrzí. Pokud jste se nemohli účastnit, nezoufejte. Další turnaj bude opět v neděli 15. ledna od 14 hodin. Zveme všechny, kteří by si chtěli zahrát stolní tenis, ať už hrají pro vítězství nebo ne. Občerstvení zajištěno, kapacita turnaje omezena. Přihlaste se zavčas na kowy@centrum.cz nebo 602661023. Fotky z prvního turnaje a stav registrace na další turnaj najdete zde.

Categories Událo se, Sport

Florbalisté sbírali zkušenosti v Třešti

22. 11. 2016

Státní svátek 17. listopadu oslavili florbalisté telčského Orla v Třešti na tradičním Svatomartinském turnaji. Letos byl kvalitně obsazen, sešlo se zde 9 týmů z celé Vysočiny. Orel přijel v nové sestavě, aby nasbírali cenné zkušenosti na velkém turnaji. Nejen že náš věkový průměr byl nižší, než ostatních týmů, ale jako jediní jsme měli v týmu i dvě dívky.

Po vítězství 4:1 s Brtnicí, prohře 0:2 s Florbal Telč a vítězství 2:1 nad Horní Cerekví se nám podařilo ze skupiny postoupit do semifinále. Zde jsme ale narazili na letošního vítěze, tým z Kněžic, a podlehli s ním 0:2. Ani bronzovou medaili jsme nedokázali uhájit, když jsme ve vyrovnaném zápase podlehli 0:1 hráčům z organizace Florbal Telč.

V Třešti nás reprezentovali v bráně Ondřej Kučera a v poli Jan Muchiň, Adam Jirásek, Michal Kovář, Martin Kovář, Jiří Tomandl, Libor Nosek, Prokop Kadlec, Pavla Přibylová, Eliška Truhlářová a Štěpán Kuhn. Nejlepšími střelci svorně se třemi vstřelenými góly byli Jan Muchiň a Adam Jirásek.

Categories Událo se, Sport

Extrémní Roštejnské stráně

25. 10. 2016

Již po čtvrté se sešli běžci všech věkových kategorií z Moravy i z Čech v Telči, aby se zde účastnili orelských závodů Roštejnské stráně. Příjemné je, že se o jednoho podařilo překonat 100 účastníků z nichž 59 bylo z řad dětí a mládeže. Pomohl k tomu nejen poslední hezký slunný den, ale také 2 nové disciplíny, které byly do závodů zařazené. Lidový běh, který je zaměřen speciálně na netrénované běžce, a překážkový běh, který naopak vydatně prověřil nejen vytrvalost, ale i obratnost účastníků. Na 3,8 km dlouhé trati čekalo na závodníky ve dvou okruzích celkem 22 překážek. Nebylo moc času, kde si oddychnout. Na start se postavilo 8 statečných z toho 1 žena. Překážkový běh vznikl díky spolupráci s SDH Telč. Tabulka úspěšných běžců z Telče a okolí:

Prokop Kovář 2. místo v kategorii Benjamínci
Alžběta Tůmová 3. místo v kategorii Benjamínci
Markéta Houdková 6. místo v kategorii Benjamínci
Ota Kovář 7. místo v kategorii Benjamínci
Lucie Houdková 8. místo v kategorii Benjamínci
Lucie Trojanová 2. místo v kategorii Atletická školka dívky
Magdalena Jarolímková 4. místo v kategorii Atletická školka dívky
Patrik Jarolímek 3. místo v kategorii Atletická školka chlapci
Vilém Tůma 5. místo v kategorii Přípravka chlapci
Dominik Švec 10. místo v kategorii Přípravka chlapci
Štěpánka Langhammerová 6. místo v kategorii Nejmladší žákyně
Metoděj Tůma 1. místo v kategorii Nejmladší žáci
Václav Vítů 4. místo v kategorii Nejmladší žáci
Prokop Kadlec 3. místo v kategorii Mladší žáci
Anežka Langhammerová 1. místo v kategorii Ženy A
Jiří Houdek 4. místo v kategorii Muži A
Jiří Langhammer 4. místo v kategorii Muži B
Václav Husták 3. místo v kategorii Muži D
Martin Tupý 3. místo v Extrémním běhu
David Kovář 4. místo v Extrémním běhu
Jiří Kovář 6. místo v Extrémním běhu
Prokop Kadlec 7. místo v Extrémním běhu

Podrobné výsledky a fotky z akce si můžete prohlédnout na zde.

Categories Událo se, Sport