Florbalisté na Svatomartinském turnaji

25. 11. 2023

Svatomartinský florbalový turnaj pořádá třešťská farnost už tradičně na svátek 17. listopadu a již několikátý ročník je určen pro hráče do 18 let. Přestože na kroužku máme v telčském Orlu účastníky jen základní školou povinné, byl o tento první letošní turnaj zájem obrovský. I když mladší hráči ještě zůstali odpočívat, vyrazili jsme do Třeště s plnými třemi pětkami. A na místě na nás čekali domácí s týmy Trefa a Farnost Třešť, Orel Kněžice, Farnost Urbanov, Farnost Studená a Farnost Luka nad Jihlavou.

Při rozlosování do dvou skupin náš kapitán Honza Ampapa neměl moc šťastnou ruku. Spadli jsme do výrazně těžší skupiny, která ke všemu měla 4 týmy. Hned v prvním zápase ve skupině to bylo spíš florbalové školení. Zkušení ligoví hráči z Orla Kněžice nám nadělili prohru 0:7. Druhý zápas se Studenou skončil také prohrou 0:5 a ani v posledním zápase s Trefou jsme nebyli schopni dát gól. Jen Honza Krištof otestoval soupeřovu tyčku. S výsledkem 0:4 jsme se odporoučeli společně se Studenou mezi nepostupující.

Zde se mělo pomocí společných zápasů rozhodnout o pořadí na 5. až 7. místě. V prvním zápase měla Studená opět navrch a přestože Vojta Balášek tentokrát dal gól, prohru 1:5 to odvrátit nedokázalo. Až v posledním zápase se nám podařilo díky krásné rozehrávce a zakončení kapitána Ampapy porazit domácí Farnost Třešť v poměru 1:0. Výsledné šesté místo není sice na pochvalu, ale je to tak trochu i důsledek nešťastného rozlosování, které se s námi táhlo už od začátku.

Telčská sestava na Svatomartinském turnaji


Categories: Událo se, Sport