Florbalisté zvítězili v Třešti

26. 5. 2022

Ve středu 11. května se mladší žáci z florbalového kroužku Orla Telč vydali na přátelák do Třeště. Hráli jsme na zmenšeném hřišti v tamní Městské hale. Zápas začal jen velmi opatrným oťukáváním, na obou stranách byl vidět respekt ze soupeře. Naštěstí rychleji se dokázali otřepat naši a gólem Tomáše Robela se dostali do vedení. Následně ho ještě gólově doplnil Patrik Porochnavec, když dvakrát překonal soupeřova brankáře. Domácím se podařilo jednou brankou snížit náskok Telče a pak už hvizd ukončil první třetinu.

V dalších deseti minutách zápasu měli opět navrch borci z Telče. Mezi střelce se zařadil ještě Viktor Kloiber a dopomohl tak k vítězství 4:2 ve druhé třetině. V závěrečných deseti minutách přibyly ještě 2 góly v brance každého týmu, na finálním výsledek to už ale vliv nemělo. Vítězství si tentokrát odváží tým Orel Telč, když porazil Třešť 9:5. Nejlepším střelcem hostů se stal Patrik Porochnavec se 4 góly.

Sluší se ještě zmínit, že krom výše zmíněných hráčů nás reprezentovali Jan Hložek, Dominik Poukar, Matouš Jirásek, Ota Kovář, David Šmach a v bráně Prokop Kovář. Poděkování patří také domácím pořadatelům za vzornou přípravu a drobnou sladkou odměnu pro všechny zúčastněné. Již teď máme domluvenou odvetu v Telči 13. června od 16 hodin v hale za Sokolovnou.