Velká cena v atletice

28. 6. 2024

V sobotu 22. června se v Telči pod taktovkou Orla již po osmé konaly atletické závody pro děti a mládež. Letos nás vystrašilo počasí, když se den před akcí Českem prohnaly extrémní bouřky, a sportoviště ještě večer připomínalo bazén. Ráno už vše vypadalo ale mnohem lépe a nakonec bylo počasí přímo ideální. Věřím, že to ocenilo i všech 103 závodníků, kteří přišli sportovat. Když chtěli uspět, museli absolvovat běh, sprint, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Ti nejstarší měli ještě vrh koulí a velice oblíbený skok vysoký. Je úžasné sledovat s jakou vervou se do toho malí sportovci pouští. Dokonce i nejmladší závodnice, Květuška Kovářová z Řásné, absolvovala všechny závody, byť ji ještě nejsou ani 2 roky.

Tradičně nejpočetnější kategorií byli nejmenší Benjamínci, kterých se na start postavilo 22. Chlapců více než děvčat. Velkou radost pořadatelům dělá, že víc než polovina (56) závodníků je přímo z Telče a další z blízkého okolí. Máme tak šanci se tu potkat s řadou přátel. Nejvzdálenější účastníci k nám přijeli z Jindřichova Hradce, Jihlavy či Hříběcí.

Díky našim sponzorům, Městu Telč, KDU-ČSL, Hračkářství Trojan, Elkowe, občerstvení Svačinka a reklamní předměty Semančík, jsme mohli těm nejúspěšnějším sportovcům dát krásné ceny. Specialitou, jako každý rok, bylo losování velké ceny ze všech účastníků, kteří nastoupili do závodů. Tentokrát díky štědrosti westernového zábavního parku Šiklův mlýn se mohli radovat hned tři rodiny, které budou moct během letních měsíců toto místo zdarma navštívit.

Podrobné výsledky a atmosféru závodů zachycenou na fotografiích najdete jako vždy na stránkách akce.


Categories: Událo se, Sport